Повернутися до звичайного режиму

«Бібліотека - це відкритий стіл ідей,

за який запрошений кожен,
за яким кожен знайде ту їжу,
яку шукає ».(О.І.Герцен)

Рік заснування бібліотеки - 1961 р.

Загальна площа - 64, 32 м²
Читальний зал поєднаний з абонементом
Бібліотечний фонд – 16497єкз., із них 7858 підручників,
8639 художньої літератури.
Є доступ до Інтернету , принтер, сканер, копіювальна техніка, магнітофон.

/Files/images/bbloteka/сайт.JPG

Бібліотека – важлива складова інформаційного ресурсу школи.

Робота бібліотеки КЗ Чугуївського ліцею №7 спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, уміння користуватися бібліотекою, а також забезпечення різноманітного змісту навчально-виховного процесу. Пріорітетною є виховна функція бібліотеки, а особливо моральне-етичне та духовне виховання учнів школи. Для вчителів та учнів створено всі умови для користування бібліотечним фондом та його збереженням. Бібліотека має окремий абонемент, читальний зал, є комп’ютер, интернет, копіювальна техника, книгосховище для підручників. Відкритий доступ фонду на абонементі дозволяє краще роздивитися тематичні полички, погортати книгу, а в читальному залі попрацювати вдумливо з книгою, періодикою, обмінятися думками.

З основами бібліотечно-бібліографічної грамотності діти знайомляться не тільки на екскурсіях до бібліотеки, бібліотечних уроках, але під час масової роботи, яку проводить бібліотека спільно з класними керівниками школи. Інформаційна робота бібліотеки передбачає створення рекомендаційних та інформаційних списків літератури, які складаються в міру надходження книг до бібліотеки.

Бібліотека велику увагу приділяє дбайливому ставленню учнів до книги, вихованню шанобливого відношення до друкованих видань. Приємно, що діти користуються послугами шкільної бібліотеки. Приходять самі, залучаючи своїх друзів, набирають книжок на вихідні і канікули, щиро радіють, отримавши щось новеньке.

Сучасна бібліотека, як науково-інформаційний центр навчального закладу.

Сьогодні в Україні йде процес становлення нової системи освіти, зорієнтованих на входження у світовий освітній простір, який супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу.

Зміни цілісних орієнтирів шкільної освіти вимагає перебудови усіх складових компонентів сучасної школи. Серед них - шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ загальноосвітнього навчального закладу, займає особливе місце.

Основними завданнями шкільної бібліотеки є: інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу у засвоєнні програмних та факультативних знань самоосвіти вчителів, виховання інформаційної культури учнів, постійного їх прагнення до пошуку інформації, свідомого осмисленого добору інформаційних джерел, формування навичок систематизації та особистісної оцінки інформації.

Забезпечуючи реалізацію таких принципів функціонування шкільної бібліотеки, як пріоритетність читацьких інтересів, глибоке їх вивчення та задоволення, підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій, шкільна бібліотека прагне до формування системи інформаційної підтримки освіти.

Шкільна бібліотека - інформаційний центр школи, основними напрямками роботи якої є:

- надання інформаційно - бібліографічної допомоги учням в оволодінні основами наук;

-інформаційна допомога батькам в вихованні та розвитку інтересу до читання, любові до книги, вихованні дітей;

- виховування в учнів інформаційної культури.

Бібліотека працює в багатьох напрямках:

- Сприяння розвитку пізнавальних інтересів учнів успішному засвоєнню ними навчальних програм;

- Надання бібліотечних довідок учням та вчителям;

- Забезпечення підручниками із загальноосвітніх предметів;

- Виховання шанобливого ставлення до книги, виховання у учнів культури читання, вміння користуватися бібліотекою;

- Оперативне забезпечення вчителів інформацією.

Для зручності читачів використовується довідково-бібліографічний апарат:

- Алфавітний каталог
- Систематичний каталог
- Картотека періодичних видань

Я тихенько відчиняю двері та відразу ж потрапляю у справжнє «книжкове місто» з вулицями та площами, палацами й будинками.

Є тут і свої мешканці — звичайні книги. Вони живуть на своїх полицях, кожна на певному місці, й чекають читачів. Тихо в бібліотеці, мовчатькнижки, про щось розмірковують. Але я знаю: як тільки візьмеш книжку в руки, відкриєш першу сторінку — і почне вона розповідати. Тихенько поведе у незнайомий, цікавий, дивовижний, чудовий світ, познайомить з прекрасними людьми, відповість на безліч питань. Але як же знайти потрібнукнигу? Тут завжди на допомогу мені приходить нашшкільний бібліотекар. Це справжній провідник у цьому мудрому царстві. Вона порадить, підкаже, розповість, що, як і де прочитати.


В нашій бібліотеці можна:

* взяти цікаву книгу

*розповісти про книгу, яка сподобалась

* взяти участь у конкурсах та заходах, які проводить бібліотека

*підготувати доклад, повідомлення або презентацію

* взяти участь у створенні веб-сторінки бібліотеки та медіатеки

*почитати журнали та енциклопедії

*просто зробити уроки

Багато цікавого та корисного ми відкриваємо для себе, опинившись у світі книги. І мені хочеться побажати вам йти поряд з книгами, перечитувати їх, замислюватися про себе, поступки інших, і тоді, я думаю, ваше життя буде кращим, багатшим, цікавішим.

Чекаємо на вас у нашій шкільній бібліотеці!

Кiлькiсть переглядiв: 1501