Рекомендації вчителям щодо якісної підготовки учнів до ЗНО

1. Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед учнів та батьків щодо ЗНО.

2. Покращення власної роботи, систематичне підвищення свого фахового рівня.

3. Планування та постійне удосконалення роботи щодо відпрацювання у школярів навичок виконання тестових завдань різної форми й різного ступеня складності.

4. Активізація роботи з обдарованими дітьми.

5. Наголошення на перевагах ЗНО учням.

6. Сумлінна праця над виконанням навчальних програм.

7. Бажання своїм учням успіху, підтвердження або покращення шкільного бала.

8. Моделювання процедури ЗНО із учнями, проведення ділової гри.

8. Підтримка впевненості учня в його знаннях із предмета.

9. Знайомство учнів з програмовими вимогами.

10. Демонстрування випускникам всіх форм тестових завдань.

11. Проведення, по можливості, домашніх, самостійних, контрольних робіт із використанням тестів.

Рекомендації випускникам щодо якісної підготовки до ЗНО

1. Визначитися із предметами, які Ви будете здавати на ЗНО. Розпочати свою підготовку потрібно з визначення того, до чого, власне, Ви будете готуватися. Якомога раніше потрібно окреслити ті факультети та спеціальності, які особисто Вам цікаві для вступу, і продивитися, які сертифікати ЗНО необхідні для вступу на них.

2. Пройти минулорічні тести ЗНО з обраних предметів та проранжувати предмети, які Ви будете складати, за складністю особисто для Вас. По-перше, проходження минулорічних тестів ЗНО дозволить Вам скласти уявлення про те, із чим Вам доведеться стикнутися наприкінці навчального року, а, по-друге, у Вас буде можливість об’єктивно оцінити себе і свій рівень володіння навчальним матеріалом з тих чи інших предметів. Навіть якщо Ви виявите, що не набрали навіть необхідний мінімум балів, це не привід засмучуватися. Варто тверезо оцінити, які Ваші слабкі місця, на які предмети слід виділити більше часу, а які можна залишити «на десерт».

3. Скласти графік підготовки до ЗНО. Для того, щоб зробити це, Вам буде необхідно взяти перелік тем, які входять в програму ЗНО з тих чи інших предметів, визначитися із найбільш складними, та визначити приблизні строки, до яких Ви маєте опанувати певний обсяг навчального матеріалу.

4. Визначитися із способом підготовки до тестів ЗНО. Коли Ви вже склали графік підготовки до ЗНО, Вам потрібно відповісти для себе на питання: чи зможете Ви самі якісно підготуватись до складання зовнішнього незалежного оцінювання? Більшість учнів все ж таки звертаються за допомогою до професійного репетитора або записуються на підготовчі курси при вищих навчальних закладах. Знов-таки, кожен випадок індивідуальний, проте, як правило, найбільший ефект дають регулярні заняття із репетитором.

5. Тим абітурієнтам, які вирішили самостійно готуватися до ЗНО, варто звернути увагу на таке питання, як вибір посібників. Сьогодні можна знайти різні посібники для підготовки до ЗНО по окремим предметам, але більшість видань містять недоліки і суттєві помилки.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) не рекомендував до друку жодних видань, які стосуються питань підготовки до зовнішнього незалежного тестування.

На сайті УЦОЯО є необхідні матеріали для підготовки до тестування з окремих предметів. Їх можна знайти в розділі «Підготовка до ЗНО», де розміщені:

- програми зовнішнього оцінювання, в яких містяться вимоги до рівня та обсягу знань абітурієнтів,

- характеристика сертифікаційної роботи,

- критерії оцінювання завдання з розгорнутою відповіддю.

6. Регулярно проходьте онлайн-тестування, вирішуйте тести минулорічних років В незалежності від того, готуєтесь Ви самі чи за допомогою педагога, Вам потрібно якомога частіше проходити тести з обраних предметів.

7. Взяти участь у пробному тестуванні. Пробне тестування – це вкрай корисна процедура, яка допоможе Вам відчути атмосферу реального ЗНО, зрозуміти тонкощі цього заходу та знизити хвилювання на першому реальному тесті. Ми радимо Вам взяти участь у пробному тестуванні хоча б з одного предмету.

Поради батькам при підготовці випускників до ЗНО

1. Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.

2. Забезпечте вдома зручне місце для занять і слідкуйте, щоб дитині ніхто не зважав.

3. Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.

4. Ознайомтеся з методикою підготовки до тестування. З програмою "Абітурієнт-2018". Ваші діти можуть потренуватись у виконанні аналогічних до ЗНО тестових завдань. Адже тестування відрізняється від звичайних для неї письмових та усних іспитів.Під час таких тренувань привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти.

5. Підбадьорюйте дитину, підвищуйте її упевненість в собі.

6. Контролюйте режим підготовки до ЗНО, не допускайте перевантажень.

7. Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.

8. Напередодні ЗНО забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.

9. І найважливіше — постарайтеся, щоб у родині панував спокій, порозуміння. Розв'язання конфліктів залиште на потім

10. Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання.Не тривожтесь про кількість балів, яку Ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей. Незадовільний результат — це не трагедія, це досвід. Не махайте приречено руками, не вішайте ярлика «нездара» на свою дитину. Обговоріть те, що трапилося, і врахуйте цей досвід. По суті, наші діти не просто складають іспити з навчальних предметів, вони вчаться долати труднощі. Вірте у свою дитину, її здібності, знання. Дайте їй відчути, що ви її любите, розумієте і підтримаєте у будь-яких ситуаціях.

Кiлькiсть переглядiв: 85