/Files/images/5.jpgХто не знає свого минулого,
Той не вартий майбутнього,
Хто не відає про славу своїх предків,
Той сам не вартий пошани.

Людина – дитина свого часу і своєї країни, почуття Батьківщини завжди невід’ємне від почуття історії. В її долі сплітаються в єдиний вузол минуле, сучасне і майбутнє. Без знання свого коріння людина приречена бути перекотиполем, яке позбавлене морального життєвого стержня.

Школа – це не просто будівля, це частина життя, де проходить дитинство і починається юність. А якщо школі виповнилося 50 років, то через неї пройшло не одне покоління. Якими були її учні, ким вони стали, що зробили для майбутнього?

Відповіді на ці питання намагаються знайти юні пошуковці нашої школи. Протягом багатьох років збирався матеріал, і напередодні 45-річчя школи 17 жовтня 2007 року був відкритий її музей.

Профіль музею історичний. Музей є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любої до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.

Головними завданнями в роботі музею є:

1. Сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу у школі.

2. Розширення і поглиблення загальноосвітньої та профільної підготовки учнівської молоді засобами позакласної та позашкільної роботи.

3. Формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

4. Допомога педагогічному колективу школи у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами.

5. Вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії, культури і природи рідного краю.

6. Проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді.

Матеріали, зібрані за допомогою колективу вчителів, колишніх випускників та старожилів нашого району, розміщені за розділами:

- «Рідна школо, моя!»

- «Рульові школи»,

- «За покликом серця»,

- «Наші медалісти»,

- « Ми маленькі козачата»,

- « Відлуння Афганістану»,

- « Наші шефи»,

- « Слава захисникам Вітчизни».

Кожен із розділів містить багато матеріалу про випускників, працівників школи та учасників Великої Вітчизняної війни.

При музеї історії школи працює пошуковий загін «Пам’ять», який приймає активну участь в пошукових експедиціях по місцям бойових дій разом первинною організацією ветеранів війни та праці заводу «ЧТА», воїнами – афганцями, філією бібліотеки ЦБС мікрорайону «Дружба».

Загін «Пам’ять» допомагає в пошуках рідних та близьких через воєнкомати. Прибирає території навколо пам’ятників, обелісків в парку «Комсомольський».

Загін «Пам’ять» приймав участь в мітингах, присвячених Дню Перемоги, вшануванню пам’яті героя війни Івана Кожедуба, приймав участь в акціях «Милосердя», активно допомагав у перепису ветеранів війни та праці, привітанні ветеранів з Днем Перемоги.

За пошукову роботу загін «Пам’ять» був нагороджений магнітофоном. Адміністрація школи за минулий навчальний рік для музею історії школи придбала кольоровий принтер, мультимедійну установку.

/Files/2.jpgУ музеї є експозиції присвячені вчителям-ветеранам праці, які віддали багато років школі, вихованню молодого покоління. Кожного року ми вітаємо їх з Днем Вчителя і запрошуємо на святковий концерт.

До шкільного музею часто приходять випускники школи різних поколінь, розповідають спогади про своїх рідних, знайомих, дарують музею випускні фото.

Лекторська група проводить екскурсії для гостей нашої школи, учнів, жителів району, ветеранів. Стало традицією у перші дні нового навчального року проводити екскурсії до шкільного музею з першокласниками, розповідаючи про історію школи.

Зібраний у музеї матеріал допомагає вчителям у проведенні уроків історії, харківщинознавства. На базі музею з учнями 5-х класів були проведені уроки історії з теми: «Історичне минуле нашого краю», з учнями 10-11 класів –з теми: «Наш край у роки Великої Вітчизняної війни».

Члени пошукового загону продовжують збирати та поповнювати музей матеріалами про учасників ВВВ, які вчились у нашій школі і які мешкають на території мікрорайону закладу.

На жаль, роки беруть своє і учасників Великої Вітчизняної війни стає все менше. З 25 ветеранів залишилося 10 чоловік. За ними закріплені групи волонтерів, підтримується постійний зв'язок, надається їм допомога.

Минули десятиліття, вже виросли нові покоління, які знають про війну тільки з кінофільмів та шкільних підручників, а учасникам війни і дотепер сняться вогненні роки, крижані переправи, кровоточать їхні тілесні й душевні рани. Величезний життєвий досвід накопичили вони за своє тривале, нелегке життя. Їхня пам'ять містить неймовірну кількість найціннішої інформації про бачене і пережите. Ця інформація не може бути втрачена і тому ветерани проводять у школі уроки мужності, виступають перед учнями з лекціями:

1. Друга світова війна 1941 – 1945 р.р.

2. Партизанський рух під час Великої Вітчизняної війни.

3. День збройних сил України «Козацькому роду – нема переводу».

4. День захисту Вітчизни «Пишаємось славою батьків».

5.День Перемоги «Ми предків спадок свято бережемо », «Стежки опалені війною».

5. Визволення України від німецько-фашистських загарбників «Герої живуть вічно».

6. 15 лютого – день виводу військ з Афганістану. Зустріч з воїнами-інтернаціоналістами.

Музей підтримує зв'язок з первиною організацією ветеранів війни та праці заводу «ЧТА» , голова – Бурік В.А., з воїнами – інтернаціоналістами голова – Полянський І.П..

Музей історії школи став виховним центром, який відіграє важливу роль у формуванні соціально зорієнтованої особистості, в становленні її громадянської активності.

Кiлькiсть переглядiв: 1155